Zauhlovací výtah Benešov u Prahy HO

Autor: Železniční modely <zeleznicni.modely(at)trminek.cz>, Téma: Modely HO, Vydáno dne: 20. 12. 2005

Zauhlovací výtah Teudloff
Jak už bývá zvykem, nedlouho po představení modelu ve velikosti TT se dočkají i příznivci modelů HO.

Proto i model zauhlovacího výtahu na sebe nenechal dlouho čekat. Jak se povedl mohli již posoudit návštěvníci letošního posledního modelářského setkání v Praze.

Teď tedy nový model představíme i vám.


Stavebnice zauhlovacího výtahu z Benešova u Prahy ve velikosti HO je svým modelovým rozsahem a provedením stejná jako ve velikosti TT. Opět vás tedy čeká kompletní zauhlovací výtah, k němu dvě kolejničky a dvě točnice. Samozřejmě nechybí ani dva zauhlovací vozíčky. I ve velikosti HO se již připravují dvě doplňkové sady, a sice jedna sada vozíčků a jedna sada kolejniček. U těch budou navíc k dispozici i výhybky (levá a pravá) a obloukové koleje.

Rozdíl je v parametrech plechů. Stavebnice obsahuje plechy tloušťky 0,3 mm, a sice 2 kusy o rozměrech 120 x 175 mm a 1 kus o rozměru 120 x 135 mm, celkem tedy 3 plechy. Ostatní díly, jako měděné a mosazné drátky, čirá fólie, návod a obtisky jsou rovněž součástí stavebnice.

Jak vypadá sestavený model si můžete prohlédnout na následujících fotografiích z průběhu stavby.

Zauhlovací výtah Teudloff Benešov u Prahy

Levý čelní pohled. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o luxusních rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti cca 0,5 MB.

Zauhlovací výtah Teudloff Benešov u Prahy

Pravý boční pohled. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o luxusních rozměrech 1440 x 1944 pix., a datové velikosti cca 0,5 MB.Stavebnice opět obsahuje všechen materiál potřebný ke stavbě, tedy kromě leptaného plechu a různých drátků i obtisky.

Samozřejmostí je tradiční podrobný návod.

Obsah stavebnice :
Mosazný plech 0,3 mm : 2 kusy o rozměrech 120 x 175 mm a 1 kus o rozměru 120 x 135 mm, 77-ti leptanými díly ( celkem 113 + několik dílů navíc jako rezerva )
K tomu navíc další 3 bonusové díly.
Materiál pro další díly ( mosazná kulatina, čirá fólie, obtisky, měděné drátky ).
Podrobný stavební návod
Cena stavebnice : 1.095,- Kč

Objednávky přijímáme v e-shopu. Způsob dodání poštovní dobírkou, k ceně objednaného zboží se připočte částka 120,- Kč za dobírkové poštovné a balné.