Uhelná skládka HO

Autor: Železniční modely <zeleznicni.modely(at)trminek.cz>, Téma: Modely HO, Vydáno dne: 03. 11. 2012

Uhelná skládka
Dlouho jsme váhali, zda vyslyšet přání mnoha modelářů a jako další doplněk k zauhlovacímu výtahu udělat stavebnici uhlené skládky.

Říkali jsme si : "Na tom přece není nic složitého. Pár kolejí, pár prkének a je hned hotovo. To si může každý udělat sám".


Jenže ve skutečnosti to tak jednoduché není. Koleje musíte někde sehnat, nejlépe co nejmenší, musíte je přesně nařezat na stejnou délku. Stejně tak stěny, sehnat, koupit, nařezat. Musíte to celé vymyslet. A pak se taky donutit to udělat.

Nakonec to dopadne tak, že se nikdy nic neudělá a nevymyslí, protože to je přece tak jednoduché, že kdybych chtěl, tak to mám za večer hotové. Ale najít si ten čas a chtít.

A tak jsme nakonec uznali, že taková stavebnice by byla přínosem, protože není nic lepšího, než když to někdo vymyslí, sežene, připraví a nařeže za vás. Proto vznikla tato stavebnice uhelné skládky.

Uhelná skládka

Ze stavebnice lze ve velikosti HO sestavit ohradu uhlené skládky o rozměrech cca 118 x 72 mm. Přesnější bude možná uvést, že se jedná o 5 x 3 segmenty.

Uhelná skládka

Rozměry uhlené skládky jsou totiž variabilní. Počet jednotlivých segmentů v jednotlivých směrech lze měnit, a tak lze na šířku použít segmenty jen dva; na délku lze zvolit také libovolný počet podle pořeby.

Uhelná skládka

Zde je vidět podklady svislých kolejnic a jejich segmentové rozpěrky, které zabezpečí vždy stejnou rozteč kolejnic v obou směrech. Součástí stavebnice jsou i kolejnice nažezané na správnou délku. Práce s přípravou a sestavením je skutečně minimální.

Uhelná skládka

Součástí jsou samozřejmě i fošny, které tvoří stěny uhlené skládky. Jsou ohýbané, to proto, aby jemné kresba let dřeva byla znázorněna z obou stran. K dispozici jsou trojice fošen pro usnadnění práce při instalaci plné výšky stěny. Pro možnost vytvoření různých nakládacích a vykládacích otvorů jsou připraveny i jednotlivé samostatné fošny.

Uhelná skládka

Co by to bylo za uhlenou skládku bez uhlí ? Jako bonus jsou proto k uhelné skládce ve velikosti HO dodávány dvě 250 ml vaničky pravého černého uhlí.

Samozřejmostí je tradiční podrobný návod.

Obsah stavebnice :
Jeden kus mosazného plechu 137 x 89 mm tloušťky 0,3 mm s 56-ti leptanými díly ( opět několik drobných dílů navíc jako rezerva )
Materiál pro další díly ( kolejnice )
Podrobný stavební návod
Jako bonus pravé černé uhlí

Cena stavebnice : 310,- Kč

Objednávky přijímáme v e-shopu. Způsob dodání poštovní dobírkou, k ceně objednaného zboží se připočte částka 120,- Kč za dobírkové poštovné a balné.