Modely HO

Dvoukomorový zauhlovací výtah Vosáhlo

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo
Od uvedení jednokomorového zauhlovacího výtahu ze stanice Benešov u Prahy už uběhlo hodně vody.

A tak jak se rozšiřují naše modelová kolejiště a rozšiřuje se lokomotivní park, tak stoupají nároky na rychlé a včasné dozbrojení uhlím.

Proto jsme se rozhodli, že je na čase nabídnout v našem sortimentu větší zauhlování, a sice dvoukomorový zauhlovací výtah systému Vosáhlo.


Stavebnice dvoukomorového zauhlovacího výtahu systém Vosáhlo obsahuje, stejně jako u jednokomorového výtahu, dvě kolejničky a dvě točnice. Samozřejmě nechybí ani dva zauhlovací vozíčky. Další rozšíření lze realizovat pomocí doplňkových sad kolejnic a vozíčků, nebo i díky stavebnici uhelné skládky.

Novinkou ve velikosti HO je použití dvou tlouštěk plechů, a sice konstrukční tloušťky 0,3 mm a navíc tloušťky 0,16 mm, která je použita na ochranné sítě a prolamované plechy opláštění strojovny. Další podstatnou novinkou je, že plášť výtahu a strojovna výtahu, tedy díly nejobtížnější na ohnutí, jsou dodávány již předohnuté. To znamená, že tu nejobtížnější práci jsme již udělali za vás. Ohnuté jsou celé plechové rámečky s těmito díly, které stačí z rámečku vycvaknout, začistit a nakonec jen "dotáhnout" ostrost ohybu na přesných 90 stupňů.

Jak vypadá sestavený model si můžete prohlédnout na následujících fotografiích.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Levý čelní pohled. Ochranné sítě lze instalovat variantně, tedy až do druhého patra podle originálního výkresu jako na snímku, nebo je lze zkrátit tak, že sahají jen do spodního patra. Pro využití této možnosti oddělení je na dílu připraveno ve vhodném místě perforování. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Levý boční pohled. Rumpál zvedání výsypky a příslušné kladky a lana nejsou ještě osazeny. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Levý boční pohled. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Levý zadní pohled. Pro názornost nejsou instalovány výtahové klece, které si můžete prohlédnout na jednom z dalších snímků. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Zadní pohled. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Pravý zadní pohled. Zde je dobře vidět strojovna se stěnami z prolamovaných plechů. Dveře strojovny lze libovolně otevřít. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Pravý boční pohled. Dobře je vidět zaoblená střecha výtahu. Díl střechy je však opatřen samostatným rámečkem, který usnadní ohnutí variantního tvaru střechy s ostrým ohybem a rovnými plechy. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Pravý čelní pohled. Osazena je originální široká výsypka. Součástí stavebnice je ale i variantní výsypka s úzkým zakončením. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Čelní pohled. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Poslední celkový pohled, opět z levého čela. Po kliknutí na tento obrázek se zobrazí větší a detailnější o rozměrech 1489 x 1987 pix., a datové velikosti nad 0,5 MB.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Detailní snímek výtahové klece. Osazena je pouze spodní vodící osa, přední vedení klece a horní vedení zvedací konzoly ještě osazeno není.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Pohled z druhé strany.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Variantní výsypka s úzkým vyústěním. Tento typ výsypky neodpovídá originálnímu výkresu, ale z dochovaných fotografií je vidět, že snad jako rekonstrukce, byl na některé výtahy osazen. Stejně tak, jako varianta "špičaté" střechy.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

"Letecký" pohled do strojovny. Koho překvapí, že strojovna je kompletně vybavena? Na snímku zatím neosazen elektromotor na převodovku. Součástí stavebnice ale samozřejmě je ve formě mosazné kulatiny průměru 3,5 mm.

Zauhlovací výtah dvoukomorový Vosáhlo

Takto vypadají dodávané předohnuté díly. Vlevo na snímku plášť výtahu s již celkem pravými úhly. Toho je možno dosáhnout proto, že plášť je tvořen třemi ohýbanými stěnami. Čtvrtá stěna se osazuje jako plochý díl. Vpravo předohnutý plášť strojovny s úhly trochu "otevřenými". Pravých úhlů není snadné dosáhnout, protože plášť je tvořen čtyřmi stěnami a ohýbané stěny překážejí ohýbacímu přípravku. Po vycvakání dílu z rámečku je ale již "dotáhnutí" pravých úhlů snadné.Stavebnice opět obsahuje všechen materiál potřebný ke stavbě, tedy kromě leptanýchh plechů různé drátky, fólie a mosaznou kulatinu.

Samozřejmostí je tradiční podrobný návod, tentokrát pro rozsáhlost rozdělený do dvou dílů.

Obsah stavebnice :
Mosazné plechy tloušťky 0,3 mm o rozměrech:
133 x 88 mm s předohnutým pláštěm výtahu
64 x 88 mm s předohnutou strojovnou výtahu
68 x 88 mm s dalšími díly
138 x 178 mm s dalšími díly
135 x 178 mm s dalšími díly
Mosazný plech tloušťky 0,16 mm o rozměrech:
98 x 67 mm s díly ochranných sítí a prolamovaných plechů
Celkový počet číslovaných dílů 76 + 9 dílů pro vozíčky a koleje + 2 bonusové díly
Materiál pro další díly ( mosazná kulatina, čirá fólie, měděné a mosazné drátky ).
Podrobný stavební návod - dva díly.
Cena stavebnice : 1.395,- Kč

Objednávky přijímáme v e-shopu. Způsob dodání poštovní dobírkou, k ceně objednaného zboží se připočte částka 120,- Kč za dobírkové poštovné a balné.

Související články:
Uhelná skládka TT (03.11.2012)
Uhelná skládka HO (03.11.2012)
Zauhlovací výtah N (21.09.2008)
Zauhlovací koleje HO (30.06.2006)
Zauhlovací vozíčky HO (30.06.2006)
Zauhlovací koleje TT (02.04.2006)
Zauhlovací vozíčky TT (01.04.2006)
Zauhlovací výtah Benešov u Prahy HO (20.12.2005)
Zauhlovací výtah Benešov u Prahy TT (16.10.2005)
| Autor: Železniční modely | Vydáno dne 29. 10. 2013 | 11507 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Externí odkazy
Novinky
29.10.2012: Vrtací šablona HO Bp
Vrtací šablona k dispozici na e-shopu. Všechny související články zkompletovány.

01.10.2012: Nový e-shop spuštěn
Nyní je již možné objednávat prostřednictvním nového e-shopu.

02.06.2012: Kolejová váha TT opět k dispozici
Od teď je možné opět objednávat Kolejovou váhu v měřítku TT.

20.02.2012: Nefunkční e-shop
Vzhledem k změně na hostingovém serveru došlo k nefunkčnosti e-shopu. Do doby zprovoznění nové aplikace objednávejte prosím prostřednictvím e-mailu.

06.02.2012: Norimberk 2012
Krátká reportáž a fotogalerie z veletrhu v Norimberku.

20.11.2011: Nádražní záchodky Litovel
Nový model ve velikosti HO je k dispozici. Pozor, počet kusů první předvánoční série je omezený.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server