F.A.Q.

Jak funguje tento web ?

Redakční systém PHP RS
Sice se nejedná o klasický "často kladený dotaz", ale pro informaci zde uvedeme několik poznámek, týkajících se "zákulisí" tohoto webu.

Informace, které se v článku dočtete Vám mohou pomoci se zde lépe orientovat a poznat možnosti, které jsou k dispozici.


Funkce tohoto webu je založena na technologii PHP, která dovoluje generovani stránek na straně serveru dle pozadavku prohlížitele webu z dat obsažených v databázi na serveru.

Pro efektivní správu této databáze a její plnění informacemi, pro generování webových stránek dle požadovaných informací a pro efektivní správu dalších náležitostí spojených se zobrazováním všeho, co zde vidíte, využíváme engine PHP RS. PHP RS je volně šiřitelný Redakční Systém, založený na technologii programovacího jazyka PHP autora Jiřího Lukáše ( což ostatně neskrývá ani spodní řádek na každé stránce ).

Toto použití skýtá mnohé výhody při správě webu, vkládání informací, jejich třídění do rubrik, možnosti časového vydávání aktuálních článků a jejich rušení po ztátě aktuálnosti, a to vše bez těžkopádných a časově náročných zásahů do html kódu.

Nadruhou stranu však zase nemůžeme zásadním způsobem ovlivnit chování stránek, ani logiku celého navrženého systému, což někdy může návštěvníkům způsobovat drobné problémy při navigaci.

Články

Článek se dělí na hlavičku článku, a na tělo článku. Hlavičky článku s krátkým úvodem se zobrazují dle aktuálnosti na hlavní stránce a současně v příslušné rubrice. Po určitém čase článek "vypadne" ze zobrazení na hlavní stránce, a je dostupný ze své rubriky.

Pro přečtení celého článku je třeba kliknout v hlavičce článku na jeho název, nebo v dolní části hlavičky na text "Další podrobnosti". Při zobrazení celého článku je v jeho spodní části uveden text "Celý článek !". Některé kartičké články nemají svoje tělo, a vše důležité se vešlo již do jejich hlavičky.

Dále se ve spodní části hlavičky nebo těla článku nachází odkaz na e-mailovou adresu autora, ikonka obálky nabízí možnost zaslání upozornění na článek kamarádovi nebo známému, ikonka sešitu připraví a zformátuje článek pro tisk.

To je zatím vše k funkci čtení článků. Ale PHP RS nabízí mnohem více, například možnost hledání na tomto webu, kalendář aktuálně přidaných informací, atd. O dalších "vychytávkách" Vás budeme postupně informovat tak, jak je budeme uvádět v činnost.

| Autor: Železniční modely | Vydáno dne 28. 06. 2004 | 14302 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Hlavní menu
Vyhledávání

Vyhledat text

Externí odkazy
Novinky
29.10.2012: Vrtací šablona HO Bp
Vrtací šablona k dispozici na e-shopu. Všechny související články zkompletovány.

01.10.2012: Nový e-shop spuštěn
Nyní je již možné objednávat prostřednictvním nového e-shopu.

02.06.2012: Kolejová váha TT opět k dispozici
Od teď je možné opět objednávat Kolejovou váhu v měřítku TT.

20.02.2012: Nefunkční e-shop
Vzhledem k změně na hostingovém serveru došlo k nefunkčnosti e-shopu. Do doby zprovoznění nové aplikace objednávejte prosím prostřednictvím e-mailu.

06.02.2012: Norimberk 2012
Krátká reportáž a fotogalerie z veletrhu v Norimberku.

20.11.2011: Nádražní záchodky Litovel
Nový model ve velikosti HO je k dispozici. Pozor, počet kusů první předvánoční série je omezený.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server